Proč je důležitá naděje, pozitivní emoce a aktivní focus na úspěchy v ochraně zvířat a planety
Ldé, kteří se zabývají ochranou zvířat a planety nebo které tyto otázky zajímají, vnímají tato témata realističtěji, než lidé, kteří fakta a skutečnou situaci zvířat nebo stavu poničení planety neznají. To s sebou často přináší ale i negativní emoce typu beznaděje, smutku, vzteku, depresivní stavy. Jsou díky tomu také nejvíce vystaveni stavům rezignace nebo burnout.
Nové studie v psychologii ukazují, že to je nejen nebezpečné pro celkové mental health, ale i pro otázky ochrany planety a zvířat samotné. Podobné stavy vedou k pasivním formám reagování a snižují zapojení do aktivit, které skutečně pomáhají.
Aktuálně nejvíce doporučovanými přístupy jsou aktivní focus na úspěchy a pozitivní emoce. Důležitým konceptem je i active hope, jako stav, který poskytuje realistický obraz světa, zároveň ale podporuje aktivní zapojení a maximalizaci úsilí lidí o nápravu stavu planety a pomoc zvířatům.
Biography
Linda působí jako psycholožka, konzultantka a univerzitní lektorka. Zabývá se psychologií klimatu, sportovní psychologií, ale ve své praxi i novými přístupy business psychologie.
V posledních letech se výzkumně i publikačně věnuje tématům psychologie konzumace zvířat a udržitelných přístupů k životu. Ty odpovídají na základní otázky typu Proč lidi ne-jedí zvířata, jak lidé z pohledu psychologie reagují na změnu stravování a životního stylu ve smyslu nekonzumace zvířat, ale i otázky kolem burnout u lidí žijících ohleduplnějšími životními styly.